flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

До уваги громадян

                                                                                          До уваги громадян! 

З 01 січня 2014 року вступила в законну силу і почала діяти  Інструкція з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та  Севастополя, Апеляційному суді АРК та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Пункт 2.2 даної інструкції містить вимоги щодо порядку приймання працівниками суду  кореспонденції, що надходить від громадян та організацій.

"Приймання кореспонденції від осіб, які беруть участь у справі  (їх представників або кур’єра), здійснюється за пред’явленням оригіналу  документа, що посвідчує особу (документа, що підтверджує повноваження представника, або належність його до організації-відправника). У разі непред'явлення таких документів або пред'явлення таких, що не оформлені відповідно до вимог чинного законодавства, кореспонденція не приймається."

Частина  8 ст. 119 ЦПК України  також містить вимогу про те, що в разі подання позовної заяви представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

           Аналогічна вимога міститься і в ст. 106 КАС України (частини 4,5).

 Прохання до громадян, які звертаються до суду із позовними заявами, заявами,  скаргами, клопотаннями, особистими або за дорученнями інших осіб, дотримуватися вимог законодавства, інструкції з діловодства в суді.