flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Центр безоплатної вторинної допомоги

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

 

Регіональний центр з надання  безоплатної

вторинної правової допомоги у Черкаській області

вул. Леніна, 3, м. Черкаси, 18002, тел. (0472) 500-212,

e-mail: office.cherkasy@legalaid.gov.ua; www.legalaid.gov.ua

 

Черкаський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

вул. Гоголя, 221, м. Черкаси, 18002, тел. (0472) 32-46-76

e-mail: cherkasy1.cherkasy@legalaid.gov.ua, www.legalaid.gov.ua

 

Безоплатна вторинна правова допомога (далі – БВПД) – це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

 

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» (далі – Закон) передбачено такі види правових послуг:

-          захист від обвинувачення;

-          здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на  вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

-          складання документів процесуального характеру.

 

До повноважень Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області  належить здійснення захисту осіб у кримінальних провадженнях, стосовно яких відповідно до положень КПК України, захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії; осіб, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою; осіб, затриманих за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення; осіб, до яких застосовано адміністративне затримання або адміністративний арешт осіб, засуджених до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі.

 

Відповідно до ст. 213 КПК України, ч. 2 Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1363, якими передбачено обов’язковість та негайність повідомлення Центру про випадки затримання осіб, а також направлення винесених постанов слідчого, прокурора або ухвал слідчого судді, суду щодо здійснення захисту за призначенням, повідомляємо наступну інформацію:

 

- Єдиний безкоштовний номер з надання правової допомоги:  0-800-21-31-03;

 

- Локальний номер ІР телефону, вхідні дзвінки на який щодо фактів затримання осіб, як з фіксованих так і з мобільних телефонів, здійсненні у межах регіону, автоматично надходять до чергового Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області (далі - Регіональний Центр): 0891-20-00-83.

 

- Отримання необхідних факсів від суб’єктів, які мають право виносити постанови (постановляти ухвали) для здійснення захисту за призначенням/проведення окремої процесуальної дії, здійснюється за номером: 54-68-30.

 

 - Місцевий стаціонарний номер на який здійснюються телефонні дзвінки з загальних питань діяльності Регіонального Центру: (0472) 500-212 (технологія зв’язку СБМА).

 

До повноважень Черкаського місцевого центру з надання БВПД належить представництво інтересів в суді та складення процесуальних документів в цивільних та адміністративних справах, а також БВПД надається заявникам, потерпілим та свідкам в кримінальних провадженнях.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу з будь-яких питань мають категорії громадян, визначені статтею 14 Закону:

·         Малозабезпечені (середній місячний сукупний дохід, яких не перевищує прожиткового мінімуму),

·         Інваліди (середньомісячний дохід не перевищує 2-х прожиткових мінімумів),

·         Законні представники дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, дітей, які можуть стати або стали жертвами насилля в сім'ї.

З питань, що стосуються соціального захисту мають право на безоплатну вторинну правову допомогу :

·         Учасники бойових дій (зокрема учасники АТО із відповідним статусом та члени сімей загиблих);

·         Особи, що мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

·         Жертви нацистських переслідувань.

На час розгляду справи в суді безоплатним адвокатом забезпечуються:

·         Особи, щодо яких в суді розглядається питання про обмеження цивільної дієздатності, визнання фізичної особи недієздатною;

·         особи, щодо яких суд розглядає справу про поновлення їх цивільної дієздатності за заявою їхнього опікуна чи піклувальника;

·         Особи, щодо яких судом розглядається питання про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Особи, реабілітовані відповідно до законодавства – мають право на БВПД з питань їх реабілітації.

 

До Черкаського МЦ з НБВПД може звернутися як сама особа, якій потрібна БВПД, так і її законний представник, або представник за довіреністю.

 

Для первинної реєстрації в центрі достатньо мати при собі паспорт.

З переліком документів для подачі звернення можна ознайомитися за посиланням:

http://cherkasy.legalaid.gov.ua/ua/mistsevi-tsentry/cherkaskyi-mistsevyi-tsentr-z-nadannia-bezoplatnoi-vtorynnoi-pravovoi-dopomohy.

 

Протягом 10 днів з дня подачі всіх документів Центром буде прийнято рішення про надання, або відмову у наданні безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Телефон гарячої лінії: 0800-213-103