flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд закрив справу у зв’язку з відсутністю складу правопорушення стосовно чоловіка, який торгував саджанцями дерев під час карантину

21 квітня 2020, 11:24

16 квітня 2020 року Соснівський районний суд міста Черкаси закрив провадження у справі відносно чоловіка, який продавав саджанці дерев на Фермерському ринку в Черкасах, у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

В постанові суду вказано, що відносно чоловіка, який здійснював торгівлю саджанцями дерев на території Фермерського ринку в місті Черкаси, було складено протокол про порушення ним вимоги підпункту 3 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України  № 211, відповідальність за яке визначена статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 211 в редакції від 08.04.2020 року заборона на продажу не поширюється на торгівлю насінням і садивним матеріалом за умови використання засобів індивідуального захисту, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.

Відповідальність за статтею 44-3 КУпАП настає після порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил, норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

За таких умов суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, дійшов висновку, що в діях чоловіка відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП.

Наразі постанова суду не набрала законної сили, вона може бути оскаржена протягом 10 днів до апеляційного суду.

За повідомленням прес-служби суду