Задати питання
flag Судова влада України

Перший загальнонаціональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія за ради майбутнього»

01 червня 2017, 09:03

Перший загальнонаціональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія за ради майбутнього» - проведено

            22 травня, у Києві проведено перший загальнонаціональний форум "Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього".

            Його організаторами виступили Вища рада правосуддя, Рада суддів України, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Верховний Суд України, Державна судова адміністрація України, Національна школи суддів України, Центр демократії та верховенства права, Громадське об’єднання "Детектор медіа", Інституту масової інформації, Національної спілки журналістів України за підтримки Українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи в Україні.

            Учасники форуму: судді-спікери, прес-секретарі судів та відповідальні за зв'язки з громадськістю та комунікацію, журналісти загальноукраїнських та регіональних видань, які працюють із судовою тематикою.

            За сприяння Державної судової адміністрації України через територіальні управління, у кожному обласному центрі, організовано відеоконференцзв'язок, що дозволив брати участь у форумі як працівникам місцевих судів, так і представникам регіональних засобів масової інформації, що значно розширило аудиторію учасників.

            Регіональний форум Черкаської області, у якому прийняли участь  працівники  ТУ ДСА України у Черкаській області, керівники апаратів судів області, прес-секретарі судів, судді –спікери,  представники засобів масової  інформації області,  проводився у приміщенні апеляційного суду Черкаської області, в режимі відеоконференції.

            Участь у роботі першого загальнонаціонального форуму «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього» приймали суддя –спікер Соснівського районного суду м. Черкаси Пересунько Я. В. та помічник судді Будько Є. Г..

            Під час форуму було обговорено проблемні питання взаємодії журналістів і судів, доступ до судової інформації, вітчизняний і зарубіжний досвід налагодження комунікації між судом та ЗМІ, а також судді та журналісти шукали спільні цінності в дотриманні етичних стандартів у діяльності суддів та журналістів і намагалися "побудувати" діалог між третьою й "четвертою" владою, адже усі без винятку зацікавлені в налагодженні конструктивної співпраці та формуванні позитивного іміджу як судової влади, так і засобів масової інформації.