flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Соснівський суд призначив покарання військовослужбовцю за контрактом, який не з’явився на службу

30 липня 2019, 13:02

29 липня 2019 року Соснівський районний суд міста Черкаси визнав винним військовослужбовця контрактної служби у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 407 Кримінального кодексу України (нез’явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, військовослужбовцем (крім строкової служби)).

Штраф в розмірі 450 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 7650 (сім тисяч шістсот п’ятдесят) гривень – таке покарання згідно вироку Соснівського районного суду м. Черкаси отримав військовослужбовець.

Судом було встановлено, що військовослужбовець військової частини м. Миколаєва у військовому званні «матрос», проходячи військову службу за контрактом, після проходження лікування у військовому медичному госпіталі в червні 2017 року не з’явився на службу до військової частини з лікувального закладу, а направився за місцем свого проживання до Черкаської області та проводив час на власний розсуд, не пов’язуючи його з виконанням обов’язків військової служби та не вживаючи жодних заходів до повернення у військову частину. Лише в червні 2019 року усвідомлюючи протиправність і помилковість своїх дій, побоюючись кримінальної відповідальності за вчинений злочин, добровільно та з власної ініціативи матрос прибув до військової прокуратури Черкаського гарнізону і заявив про себе та вчинений злочин.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення визнав повністю та просив врахувати суд в якості пом’якшуючих обставин його щире каяття і активне сприяння розкриттю злочину.

Суд, за наявності обставин, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, прийшов до висновку про можливість на підставі частини першої статті 69 Кримінального кодексу України, перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання - штрафу. На думку суду, саме такий вид покарання буде необхідним та достатнім для виправлення і перевиховання підсудного.

Відтак, суд визнав військовослужбовця винним у вчиненні злочину передбаченого частиною 4 статті 407 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання з застосуванням частини 1 статті 69 Кримінального кодексу України у вигляді штрафу в розмірі 450 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 7650 (сім тисяч шістсот п’ятдесят) гривень, який підлягає стягненню у дохід держави.

Наразі вирок не набрав чинності, він може бути оскаржений протягом 30 діб до апеляційного суду.

 

За повідомленням прес-служби суду